Vizyon

Futbol Kulüpleri ve Taraftarları “Birlikte Daha Güçlü”.

Digital Futbol Platformları, blokzincire dayalı teknoloji ve uygulamalarla futbol taraftarları için güçlü digital deneyimlerle dolu, daha güçlü bir iletişim ortamı yaratma hedefimizin temelini oluşturuyor.

Amacımız kendi alanında öncü, lider ve sevilen bir spor markası ve hayranlık duyulan bir teknoloji şirketi olmak.

Çalışmalarımızı yaratıcılığa ve futbol kulüpleriyle paylaştığımız değerlere ithaf ediyoruz.

Blokzincir teknolojileri ve uygulamalarındaki inovasyon tutkusuyla futbol ve blokzincir dünyasına en iyi uygulamaları sunmak için çalışıyoruz.

2025-2026 Futbol Sezonu sonuna kadar FIFA’nın dünya listesindeki 211 ülkenin tamamında futbol kulüpleri için kuracağımız digital futbol platformlarıyla 25 Milyon Taraftar Üyeye ulaşmayı hedefliyoruz.

Misyon

Futbol taraftarlarının kulüplerine olan sadakatlerini ve iletişimlerini arttıran, taraftarları yönetimin bir parçası haline getiren, daha iyi zaman geçirmelerini sağlayacak blokzincir temelli uygulamaları geliştirmek.

Futbol kulüpleri için sürdürülebilir gelir kaynakları yaratmak.

Sadece profesyonel erkek ve kadın futbol kulüplerini ve oyuncularını değil, aynı zamanda amatör futbol kulüpleri ve oyuncularını ve futbol kulüplerinin diğer branşlarındaki profesyonel ve amatör sporcuları da destekleyecek uygulamalarla kulüpler ve sporculara ilham vermek istiyoruz.

Dünyada 5 milyar kişinin banka hesabı var ancak 100 milyondan daha az kişi kriptopara hesaplarına sahip ve büyük çoğunluğu da kriptoparayı bir yatırım aracı olarak kullanıyor. Blokzincir uygulamalarının tüm dünya nüfusuna yayılmasını, kriptopara okur yazarlığını arttırmayı ve kriptoparanın bir araç olarak ta kullanılmasını hedefliyoruz.

Hedefler

Futbol Kulüpleri için sürdürülebilir gelir kaynakları yaratırken, Digitaliga için de uzun vadeli operasyonel gelir üretmek.

Futbol kulüplerinin marka değerini arttırmak, pazarlama için daha fazla kanal oluşturmak, futbol kulübünün diğer branşlarını da desteklemek, amatör sporcuları destekleyecek araçlar oluşturmak ve futbol kulübünün sadece taraftarlarla değil, içinde bulundukları tüm şehir halkıyla buluşmasını sağlamak.

Oylama Uygulamasıyla taraftarların kulüp kararlarına ortak olmasını sağlamak.

Dijital Futbol Oyunları ve Artırılmış Gerçeklik uygulamaları ile futbolseverler için sürekli eğlence yaratmak.

Futbol Kulüpleri için ad, soyad, e-posta ve mobil telefon bilgilerini içeren, doğru, güncel ve sürekli büyüyen bir kullanıcı veritabanı oluşturmak.

Futbol Kulüplerine daha fazla sponsor getirmek, futbol kulüpleri ile sponsorların daha etkin ve aktif şekilde etkileşime geçmeleri için uygulamalar ve araçlar geliştirmek.

Veriye dayalı Dijital Pazarlama yöntemleriyle daha fazla gelir elde edecek gelir kanalları yaratmak.

Blockchain Mass Adoption: Futbol kulüplerini ve kriptopara ticareti yapmayan on milyonlarca taraftar ve üyeyi kriptopara ekonomisine kazandırarak blokzincir teknolojilerinin kitlesel kabulünü desteklemek.

Blokzincir Networkleri için her yıl on milyonlarca NFT ve kriptopara transferi oluşturmak, blokzincir topluluğu için değer yaratmak.

Digitaliga Türkiye