Blokzincir Yaygınlaştırma

“Blockchain Mass Adoption”

“Nasıl ödemek istersiniz? Nakit, banka kartı, kredi kartı veya kripto ile?”

Bu soru gelecekte her alışverişte sorulmaya başlanacak, veya ödeme yöntemlerinin içinde herkes tarafından bir seçenek olarak gelebilecek. Şu anda bir debit veya kredi kartına ödemeyi USD, EUR veya TRY gibi itibari paralarla yapıyoruz, ancak itibari paraya ulaşmak için döviz satışı, kredi kullanımı, yatırım hesaplarının kullanılmaı gibi yöntemlere yakında hesaplarda tutulan kriptoparaların itibari paraya otomatik veya manual olarak çevrilmesi de eklenecek.

Eğer bu sürecin uzun süreceğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz, şu anda kullandığınız bankaların birçok kısa süre içinde kriptopara alım satım ve saklama hizmetlerini vermeye başlayacak ve hizmetlerine entegre edecekler.

Günümüzde kriptopara’lar çok büyük oranda bir yatırım aracı konumunda, fakat her geçen gün kriptoparalar günlük hayata bir ödeme yöntemi ve farklı amaçlarla girmeye başladı.

Sadece bir yatırım aracı olduğunda da itibari para ile dahi bir borsa ortamında alım satım yapmayan nüfuslardan hala çok uzak ve kriptopara okuryazarlığı düşük seviyede.

DeFi Cüzdanlarını kullanmak kolay değil, tamamen DeFi sisteminde kalmak için ayrıca Wwap borsalarını da tecrübe etmiş olmak gerekiyor, daha kolay ortamlar olan Merkezi Borsalarda bile kriptopara almak, satmak, yollamak belli bir tecrübe ve uzmanlık gerektiriyor ve kesin bir şekilde yatırım aracı gibi konumlandığı için market, limit, stop gibi standart kullanıcıların bilmediği birçok terimi içeriyor.

Digitaliga’nın Futbol kulüpleri için kurduğu Digital Futbol Platformları blokzincir teknoloji üzerinde çalışıyor ve doğal olarak kriptoparalarla alım satım ekonomisi ile çalışıyor.

Digitaliga çok basit bir şekilde hesap açabilecek olan kullanıcıların, kendi hesapları üzerinde, kriptopara terimlerini bilmeye ihtayaç olmadan alım, satım, gönderim yapabilmelerini sağlayacak. Kullanıcılar basit seviyede kalmak isterlerse bir DeFi Cüzdana dahi ihtiyaç duymayacaklar, ama daha üst seviye kullanıcılar isterlerse DeFi cüzdanlarını da kullanabilecekler.

Digitaliga, kriptoparayı bir yatırım aracı olarak değil günlük kullanıma göre yeniden şekillendirecek ve bu şekilde milyonlarda kullanıcıyı Blokzincir ve Kriptopara dünyasına çekecek.

Digitaliga Türkiye